Saturday 14th October: Gloucester A 4 Wycombe 0; Swindon 4 Gloucester B 1.                        Saturday 14th October: Girls' Festival: Gloucester 2 Kings Norton 0; Gloucester 0 Woking 6; Gloucester 2 Swansea 1.                        Thursday 19th October: ESFA Girls' inter school 7-a-sides (OSP; 4.00-6.00pm).                        Saturday 21st October: Gloucester B v Aston (home; 10.30am); Gloucester Girls v Woking B (home; 11.10am); Gloucester A v Vale of White Horse (away; 10.30am).

Regional Competitons

www.GPSFA.com now has all the stats on 27 other league and cup competitions from the South of England, Midlands, the North East and North West.
For Cotswold League, Berkshire League, Geoff Richards Trophy, Southern Counties Cup & Shires Cup, please go to individual links.

Crisp Shield

2016/2017 winners: Thurrock
Round 121st October      
1NewhamvWest Kent2LewishamvSutton
C3BasildonvCroydon4BrentvHounslow
Round 29th December
AWinner 4vThurrockBWandsworthvWinner 2
CChelmsfordvBarkingDSt AlbansvWaling
EBexleyvTower HamletsFHackneyvBarnet
GRedbridgevWinner 1HSouth LondonvWinner 3
Round 320th January
5AvB6CvD
7EvF8GvH
Semi finals24th February
SF15v6SF27v8
Final24th March
FWinner SF1vWinner SF2

West Midlands League Results

Group 1 - read across
only for results
AstonDudleyErdingtonHarborneSolihullSouth BirminghamSutton ColdfieldWolverhampton
Aston--------------
Dudley--------------
Erdington & Saltley9-0--------------
Harborne3-5----------
Solihull1-7----------
South Birmingham7-18-1--------
Sutton Coldfield4-1----------
Wolverhampton4-81-3----------

West Midlands League

2016/2017 Winners: Sutton Coldfield
Group 1PlayedWonDrawnLostGFGAPoints
South Birmingham33002369
Dudley22001246
Sutton Coldfield2200726
Erdington & Saltley1100903
Wolverhampton20025110
Harborne20024120
Aston1001090
Solihull30033210

Birmingham League

League TablePlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Erdington & Saltley1100903
South Birmingham1100713
Sutton Coldfield0000000
Harborne1001170
Aston1001090

Essex Finch League Results

Results gridBasildonBarkingChelmsfordHaveringNewhamRedbridgeThurrock
Basildon------------
Barking------------2-3
Chelmsford------------
Havering------------
Newham------------
Redbridge------------
Thurrock3-2------------

Essex Finch League Table

2015/2016 Winner: Thurrock
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Thurrock1100323
Newham0000000
Basildon0000000
Chelmsford & Mid-Essex0000000
Redbridge0000000
Havering0000000
Barking & Dagenham1001230
Essex League CupGroup A
Redbridge0000000
Thurrock0000000
Chelmsford0000000
Basildon0000000
Group B
Newham0000000
Havering0000000
Barking0000000
Semi finalsWinner AvRunner up BWinner B vRunner up A
FinalWinner SF1vWinner SF2

Lester Finch (London) Trophy Results

Group ABexleyBrentHackneySouth London
Bexley--------------
Brent--------------
Hackney--------------
South London--------------
Group BBarkingHaringeyIslingtonWandsworth
Barking & Dagenham--------------
Haringey--------------
Islington--------------
Wandsworth--------------
Group CBarnetOrpingtonThurrockTower Hamlets
Barnet--------------
Orpington-------------
Thurrock--------------
Tower Hamlets--------------
Group DCamdenHarrowLewishamWestminster
Camden------------
Harrow------------
Lewisham------------
Westminster------------

Lester Finch (London) Trophy

2016/2017 winners: Bexley.
Group APlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Bexley0000000
South London0000000
Brent0000000
Hackney0000000
Group BPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Islington0000000
Wandsworth0000000
Barking & Dagenham0000000
Haringey0000000
Group CPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Barnet0000000
Thurrock0000000
Orpington0000000
Tower Hamlets0000000
Group DPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Lewisham0000000
Camden0000000
Harrow0000000
Westminster0000000
Semi finals:Winner AvWinner BWinner CvWinner D
Final:Winner SF1vWinner SF2

ESFA West Midlands Divisional Cup

Round 1DateScore 
1Vs
Round 2
AVs
BVs
CVs
DVs
Semi-Finals
aBVsA
bCVsD
Final
FWinner SFaVsWinner SFb

Bill Sanders Memorial Hertfordshire Cup Results

Group ANorth HertsSt AlbansStevenage 
North Herts--------------
St Albans--------------
Stevenage--------------
--------------
Group BBrentDacorumHarrow
Brent--------------
Dacorum-------------
Harrow--------------
----------

Bill Sanders Memorial Hertfordshire Cup

Group APlayedWonDrawnLostGFGAPoints
North Herts0000000
St Albans0000000
Stevenage0000000
Group BPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Brent0000000
Dacorum0000000
Harrow0000000
Semi FinalsWinner AvRunner up BWinner BvRunner up A
FinalWinner SF1vWinner SF2

Kent Premier League Results

Group AAshfordCanterburyDoverMaidstoneMedwayShepwaySittingbourneThanet
Ashford--------------3-3
Canterbury3-3--------------2-0
Dover--------------
Maidstone--------------
Medway------------2-32-0
Shepway3-2--------------
Sittingbourne--------------
Thanet0-20-2--------------
Group BBexleyBrightonBSADartfordGraveshamOrpingtonWest Kent
Bexley------------0-01-2
Brighton0-0------------
BSA2-1------------1-2
Dartford------------2-11-0
Gravesham------------2-1
Orpington1-21-2------------
West Kent2-10-1------------

Kent Premier League

2015/2016 Winners: Bexley.
Group APlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Canterbury2110534
Medway2101433
Shepway1100323
Ashford1010331
Thanet2002040
Maidstone0000000
Sittingbourne0000000
Group BPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Dartford2200316
Gravesham1100213
BSA2101333
West Kent2101223
Brighton1010001
Bexley2011121
Orpington2002240
Quarter finalsvXv
YvZv
Semi finalsvSF2v
FinalWinner SF1vWinner SF23rd placev

Kent Primary Championship (B Squads) Results

Results gridBexleyBSADartfordDover & DealGraveshamOrpingtonShepwayWest Kent
Bexley------------
BSA------------2-5
Dartford------------2-1
Dover & Deal------------
Gravesham------------1-4
Orpington5-2------------
Shepway1-2________
West Kent4-1________

Kent Primary Championship (B Squads) Table

2015/2016 Winner: West Kent.
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Orpington1100523
West Kent1100413
Dartford1100213
Bexley0000000
Shepway1001120
BSA1001250
Gravesham1001140

Kent Cup

2015/2016 Kent Cup winners: Dartford; Daniel Plate winners: Ashford..
2015/2016 Championship Cup winners: West Kent.
Round 125th November      
A & BThanetvBexleyAshfordvBrighton
C & DShepwayvOrpingtonBSAvDover
E & FDartfordvSittingbourneGraveshamvMedway
G & HCanterburyvWest KentMaidstonevBye
Round 23rd February
I & IIWinner AvWinner BWinner CvWinner D
III & IVWinner EvWinner FWinner GvMaidstone
Semi-Finals24th February
SF1 & 2Winner IvWinner IIWinner IIIvWinner IV
FinalTBCMaidstone United FC
FWinner SF1vWinner SF2

Kent Championship Cup

Round 125th November      
A & BShepwayvOrpingtonBexleyvDover
C & DBSAvWest KentDartfordvGravesham
Semi-Finals13th January
1 & 2Winner AvWinner BWinner CvWinner D
FinalTBCMaidstone United FC
FWinner SF1vWinner SF2

Daniels' Plate (Kent)

Round 13rd February      
I & IIRunner up AvRunner up BRunner up CvRunner up D
III & IVRunner up EvRunner up FRunner up GvRunner up H
Semi-Finals24th February
1 & 2Winner IvWinner IIC & DWinner IIIvWinner IV
FinalTBCMaidstone United FC
FWinner SF1vWinner SF2

Kent Girls' Super League - Results

Results gridBSABexleyDartfordMedwayOrpingtonShepwayThanetWest Kent
BSA------
Bexley------
Dartford-------0-2
Medway______4-4
Orpington--------
Shepway--------
Thanet4-4------
West Kent2-0------

Kent Girls' Super League - Table

TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
West Kent1100203
Medway1010441
Thanet1010441
BSA0000000
Bexley0000000
Orpington0000000
Shepway0000000
Dartford1001020

Kay Trophy Results

League ACamdenHackneySouth London 
Camden--------------
Hackney--------------
South London--------------
League BIslingtonLewishamTower HamletsWandsworth
Islington--------------
Lewisham--------------
Tower Hamlets--------------
Wandsworth

Kay Trophy Tables

League APlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Camden0000000
Hackney0000000
South London0000000
League BPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Wandsworth0000000
Islington0000000
Lewisham0000000
Tower Hamlets0000000
Semi Finalsvv
FinalWinner SF1vWinner SF2

Surrey League Results

Results gridCroydonKingstonMertonPortsmouthSuttonWokingWokingham
Croydon------------0-2
Kingston------------
Merton------------
Portsmouth------------
Sutton------------
Woking------------
Wokingham------------

Surrey League Table

2015/2016 Winner: Sutton.
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Wokingham1100203
Sutton0000000
Merton0000000
Woking0000000
Portsmouth0000000
Kingston0000000
Croydon1001020

Surrey Cup


Round 1Date      
A & BHomeVsAwayHomeVsAway
C & DVsVs
Semi-FinalsDate
1 & 2VsVs
FinalDate
FVs

Gills' Shield

2016/2017 winners: Orpington.
Round 1Date4th November     
S & TWandsworthvMedwayGraveshamvHavering
U & VDovervByeBSAvShepway
W & XBexleyvCroydonCanterburyvRedbridge
Y & ZBrightonvSouth LondonWest KentvThanet
Round 2Date2nd December
I & IIMaidstonevSuttonThurrockvOrpington
III & IVLewishamvKingstonDartfordvHackney
V & VISvTUvV
VII & VIIIWvXYvZ
Round 3Date20th January
A & BIvIIIIIvIV
C & DVvVIVIIvVIII
Semi-FinalsDate17th February
1 & 2AvBCvD
FinalDateTBA
FWinner SF1vWinner SF2

West Yorkshire League Table

2015/2016 Winner: Leeds.
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
York0000000
Sheffield0000000
Leeds A0000000
East Riding0000000
Scarborough0000000
Leeds B0000000
Nottingham0000000
Derby0000000
Barnsley0000000

London Girls' League Table

TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Group 1
Haringey0000000
West Kent0000000
Barking & Dagenham0000000
Woking0000000
Tower Hamlets0000000
Barnet0000000
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Group 2
Lewisham0000000
Brent0000000
South London0000000
Camden0000000
Croydon0000000
Sutton0000000
Super SevensPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Haringey0000000
West Kent0000000
Lewisham0000000
South London0000000
Barking & Dagenham0000000
Brent0000000
Woking0000000

Surrey Girls' Results

Results gridBrentCroydonSuttonWest KentWoking
Brent------------
Croydon------------
Sutton________
West Kent----------
Woking----------

Surrey Girls' Table

2015/2016 Winner: Sutton.
TeamPlayedWonDrawnLostGFGAPoints
Brent0000000
Woking0000000
West Kent0000000
Croydon0000000
Sutton0000000

Birmingham Girls' Knockout Cup

 Round One4th November or before 
1Kings NortonVsSouth Birmingham B
2Erdington & Saltley BVsGloucester
3AstonVsSouth Birmingham A
4Sutton ColdfieldVsErdington & Saltley
Semi-Finals10th February or before
SF 1Winner 1VsWinner 2
SF 2Winner 3VsWinner 4
Final19th May
FWinner SF1VsWinner SF2